Masz problemy z wagą mimo stosowania diet? Wstydzisz się swojego jedzenia lub masz poczucie winy? Masz wrażenie, że twoje życie kręci się wokół jedzenia? Zgłoś się na konsultację i sprawdź jak sobie pomóc.

Nadwaga czy otyłość stają się coraz większym problemem na świecie. W wielu  przypadkach wynikają one z innych chorób fizjologicznych, złego stylu odżywiania czy braku ruchu. Jednak w dużej mierze mogą one mieć również podłoże psychologiczne. Jedzenie może być bowiem sposobem zaspokajania wielu skrytych potrzeb lub radzenia sobie z nieświadomymi emocjami. Liczne badania wskazują na współwystępowanie nadwagi czy otyłości z zaburzeniami emocjonalnymi takimi jak depresja, zaburzenia lękowe czy zaburzenia jedzenia (bulimia czy zespół kompulsywnego jedzenia – BED).

Skorzystaj z terapii, jeżeli:

·        Waga, odchudzania się stają się centrum wokół którego krąży twoje życie,

·        Nie akceptujesz lub nienawidzisz się za to jak wyglądasz,

·       Wstydzisz się swojego jedzenia lub gnębią  cię nawracające wyrzuty sumienia z  powodu napadów przejadania się,

·        Bezskutecznie stosujesz różne diety, leki i preparaty,

·       Odnosisz okresowe zwycięstwa w walce ze zbędnymi kilogramami, by po pewnym czasie wrócić do starej sytuacji,

·        Prze tobą zabieg bariatryczny, a ty potrzebujesz diagnozy i wsparcia w tym procesie.

Nasi specjaliści:

Agnieszka Chmielewska-Kołodziej

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Z wykształcenia jestem psychologiem, a od 2005 roku pracuję jako psychoterapeuta. Jestem certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień. Ukończyłam również liczne szkolenia z zakresu psychodietetyki (m.in. studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej) oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie (kurs podstawowy i zaawansowany w Stowarzyszeniu "Niebieska Linia"). Swój warsztat psychologiczny rozwijam w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Agata Sobiewska

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, w którym program szkoleniowy opierał się na kryteriach przyjętych przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPPd.

Anna Bogdańska

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w Klinice Hepatologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Zakaźnego w Warszawie (praca z pacjentami zakażonymi HIV), w fundacjach Vital i Zdrowie (praca z pacjentami przewlekle chorującymi psychicznie) oraz w fundacji Nagle Sami (terapia i wsparcie pacjentów w żałobie).

Magdalena Poczęsna

psycholog poznawczo-behawioralny

Przez wiele lat pracowałam jako psycholog w służbach mundurowych, gdzie udzielałam wsparcia osobom, które doświadczyły silnego stresu. Prowadziłam również badania związane ze wstępną kwalifikacją do służby. Doświadczenie kliniczne zdobywałam również w czasie stażów i praktyk w klinice Vertimed na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych, w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica w Ząbkach, na dziennym oddziale psychogeriatrycznym w przychodni Elbląska,  SPZZLO Warszawa – Żoliborz.