Zaburzenia lękowe i natręctwa
Masz ataki paniki? Przerażają Cię supermarkety lub inne skupiska ludzi? Zgłoś się na konsultację i dowiedz z czego może to wynikać.
Dzisiejsze tempo życia powoduje napięcie i niepokój. Coraz więcej pacjentów z objawiamy lękowymi trafia na wizyty do lekarza pierwszego kontaktu z różnymi dolegliwościami fizjologicznymi. Prawidłowa diagnostyka i odpowiednie leczenie wydaje się być kluczowe w walce z zaburzeniami lękowymi. Psycholog w naszej placówce dokona diagnozy oraz przedstawi plan leczenia.
Czasami podczas terapii okazuje się, że wskazane jest wsparcie ze strony lekarza psychiatry, który pomoże dobrać odpowiednie leki. Psycholog podczas konsultacji diagnostycznej określi czy wskazana jest pomoc farmakologiczna.
Do zaburzeń lękowych (nerwicowych) między innymi zaliczamy:
- Fobie czyli uporczywy, silny lęk, przed konkretnymi, przedmiotami lub sytuacjami, które nie stanowią realnego zagrożenia. Wyróżniamy 3 rodzaje fobii: fobie specyficzne, fobia społeczna, agorafobia.
- Lęk paniczny to stan bardzo silnego lęku, który współwystępuje z objawami wegetatywnymi.
- Zespół lęku uogólnionego, charakteryzujący się poczuciem zagrożenia i lęku, którego nie można zniwelować, powoduje ciągłe napięcie, czujność i gotowość. Do jego objawów również zaliczamy kłopoty z koncentracją oraz pobudliwość.
- Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne charakteryzują się występowaniem obsesyjnych (natrętych) myśli lub przymusowych zachowani (kompulsywnych).
Jeśli masz wątpliwości czy twoje objawy związane z lękiem kwalifikują się na leczenie, skontaktuj się z naszym specjalistą, który udzieli odpowiedzi na Twoje pytania. Zapraszamy.