Wchodzenie w wiek dojrzały oraz starzenie się jest szczególnym i bardzo ważnym etapem rozwoju każdego człowieka. Wiele osób radzi sobie w naturalny sposób i przyjmuje starość  z godnością.  Zawsze jednak proces ten jest naznaczony panującym w naszej kulturze kultem młodości . Pomimo wielu zmian społecznych i obyczajowych wiek podeszły pomija się milczeniem. Tymczasem problemy osób starszych narastają wraz z ogólną tendencją do wydłużania  się długości życia człowieka.

Nasi psychoterapeuci pomagają osobom w wieku dojrzałym w  realnym zmierzeniu się z takimi problemami jak:

Ból i śmierć,

Samotność i odchodzenie najbliższych,

Zależność od innych i postępujący brak samodzielności,

Choroby somatyczne,

Brak poczucia spełnienia,

Stereotypy dotyczące starości, które utrudniają rozwój osiąganie satysfakcji życiowej,

Budowanie nowych związków i bliskich relacji

Relacje  z najbliższymi.

Mając świadomość wyżej wymienionych problemów o wiele łatwiej zrozumieć jak ważna jest pomoc psychologiczna osób w wieku dojrzałym.  Jeżeli na podstawie powyższego tekstu zauważasz u siebie lub najbliższych podobne trudności, umów się na konsultację do naszego specjalisty.

Nasi specjaliści:

Agnieszka Chmielewska-Kołodziej

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Z wykształcenia jestem psychologiem, a od 2005 roku pracuję jako psychoterapeuta. Jestem certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień. Ukończyłam również liczne szkolenia z zakresu psychodietetyki (m.in. studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej) oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie (kurs podstawowy i zaawansowany w Stowarzyszeniu "Niebieska Linia"). Swój warsztat psychologiczny rozwijam w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Magdalena Stacewicz

psycholog ericksonowski oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej w Gliwicach, w zespole do spraw osób z zaburzeniami psychicznymi OPS Ochota w Warszawie, Środowiskowym Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” w Warszawie, Szpitalu Wolskim oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie. Swoją pracę poddaję superwizji.

Agata Sobiewska

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, w którym program szkoleniowy opierał się na kryteriach przyjętych przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPPd.

Anna Bogdańska

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w Klinice Hepatologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Zakaźnego w Warszawie (praca z pacjentami zakażonymi HIV), w fundacjach Vital i Zdrowie (praca z pacjentami przewlekle chorującymi psychicznie) oraz w fundacji Nagle Sami (terapia i wsparcie pacjentów w żałobie).

Magdalena Poczęsna

psycholog poznawczo-behawioralny

Przez wiele lat pracowałam jako psycholog w służbach mundurowych, gdzie udzielałam wsparcia osobom, które doświadczyły silnego stresu. Prowadziłam również badania związane ze wstępną kwalifikacją do służby. Doświadczenie kliniczne zdobywałam również w czasie stażów i praktyk w klinice Vertimed na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych, w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica w Ząbkach, na dziennym oddziale psychogeriatrycznym w przychodni Elbląska,  SPZZLO Warszawa – Żoliborz.