Masz problemy z wagą takie jak nadwaga czy otyłość, mimo stosowania diet? Wstydzisz się swojego jedzenia lub masz poczucie winy? Masz wrażenie, że twoje życie kręci się wokół jedzenia? Cierpisz na zespół kompulsywnego jedzenia-BED lub doskwiera Ci bulimia? Zgłoś się na konsultację i sprawdź jak sobie pomóc.

Związek miedzy nadwaga, otyłość vs. bulimia, BED:

Nadwaga czy otyłość stają się coraz większym problemem na świecie. W wielu  przypadkach wynikają one z innych chorób somatycznych, złego stylu odżywiania czy braku ruchu. Jednak w dużej mierze mogą one mieć również podłoże psychologiczne. Jedzenie może być bowiem sposobem zaspokajania wielu skrytych potrzeb lub radzenia sobie z nieświadomymi emocjami. Liczne badania wskazują na współwystępowanie nadwagi czy otyłości z zaburzeniami emocjonalnymi takimi jak depresja, zaburzenia lękowe czy zaburzenia jedzenia (bulimia czy zespół kompulsywnego jedzenia – BED).

Skorzystaj z terapii, jeżeli:

· Waga, odchudzanie się stają się centrum, wokół którego krąży Twoje życie,
· Nie akceptujesz lub nienawidzisz się za to, jak wyglądasz,
· Wstydzisz się swojego jedzenia lub gnębią Cię nawracające wyrzuty sumienia z powodu napadów przejadania się,

· Bezskutecznie stosujesz różne diety, leki i preparaty,
· Odnosisz okresowe zwycięstwa w walce ze zbędnymi kilogramami, by po pewnym czasie
wrócić do starej wagi,
· Przed Tobą zabieg bariatryczny, a Ty potrzebujesz diagnozy i wsparcia w tym procesie.

Jeżeli twoja nadwaga lub otyłość mogą wynikać z takich zaburzeń jedzenia jak bulimia czy zespól kompulsywnego jedzenia- BED, koniecznie zgłoś się na konsultację.

Nasi specjaliści:

Agnieszka Chmielewska-Kołodziej

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Z wykształcenia jestem psychologiem, a od 2005 roku pracuję jako psychoterapeuta. Jestem certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień. Ukończyłam również liczne szkolenia z zakresu psychodietetyki oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Swój warsztat psychologiczny rozwijam w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji w nurcie ericksonowskim.

Agata Zbrzeźniak

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, w którym program szkoleniowy opierał się na kryteriach przyjętych przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Anna Bogdańska

psycholog, psychoterapeuta

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w Klinice Hepatologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Zakaźnego w Warszawie (praca z pacjentami zakażonymi HIV), w fundacjach Vital i Zdrowie (praca z pacjentami przewlekle chorującymi psychicznie) oraz w fundacji Nagle Sami (terapia pacjentów w żałobie).

Marta Laskowska-Nowara

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Jest psychologiem i psychoterapeutą w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyła studia na kierunku społeczna psychologia kliniczna oraz studia podyplomowe z psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej na Uniwersytecie SWPS, szkolenie z zakresu psychotraumatologii praktycznej oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Marta Gierałt

Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych, oligofrenopedagog

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny młodzieży (od 15 r.z) i osób dorosłych, oligofrenopedagog. Ukończyła psychologię ze specjalizacją psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (ukończyła 4 - letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum CBT-EDU w Warszawie). Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Oligofrenopedagogiki.