Cierpisz na dolegliwości, których lekarze nie są w stanie wyjaśnić? Masz za sobą wiele wizyt u różnych specjalistów? Zgłoś się na konsultację i sprawdź jakie podłoże mają Twoje zaburzenia psychosomatyczne.

Określenie zaburzenia psychosomatyczne odnosi się do grupy dolegliwości, które mają swoje źródło w psychice człowieka i mogą dawać objawy charakterystyczne dla różnych chorób somatycznych. Więcej na ten poczytaj w artykule link. Dolegliwości te mogą dotyczyć wszelkich części ciała.

Zaburzenia psychosomatyczne najczęściej dotykają następujących obszarów:

 

  • Układ wegetatywny (pokrzywka, alergie, astma  czy  atopowe zapalenie skóry),
  • Układ trawienny (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, bóle, wzdęcia, pieczenie, wymioty, nudności , czkawka, niestrawność, biegunki itp.),
  • Serce i układ krążenia („nerwica serca”, choroba niedokrwienna serca),
  • Układ oddechowy (kaszel, hiperwentylacje, napady duszności),
  • Układ moczowy(np. częste oddawanie moczu),
  • Głowa (zespół skroniowo-żuchwowy, uporczywe bóle, migreny),
  • Układ płciowy (miesiączkowanie -bóle napięciowe lub inne zaburzenia sfery seksualnej),
  • Zaburzenia snu .

Dolegliwości te mogą utrzymywać się nawet kilka lat i być  źródłem dużego cierpienia (distresu), a nawet depresji. Dlatego jeżeli masz za  sobą długą i skomplikowaną historię kontaktów z placówkami opieki zdrowotnej, obejmującą wiele bezowocnych badań specjalistycznych lub operacji, przyjdź na spotkanie z psychologiem. Nasz specjalista pomoże Ci dotrzeć do przyczyny problemu i uwolnić od uporczywych objawów. Gwarantujemy wsparcie i zrozumienie, bez oceny i krytyki.

Nasi specjaliści:

Agata Sobiewska

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, w którym program szkoleniowy opierał się na kryteriach przyjętych przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Magdalena Stacewicz

Psychoterapeuta Terapii Schematu, psycholog ericksonowski

Ukończyła kurs Terapii Schematu w ramach przygotowania do certyfikatu ISST. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. na Oddziale Dziennym Rehabilitacji. Psychiatrycznej w Gliwicach, w zespole do spraw osób z zaburzeniami psychicznymi OPS Ochota w Warszawie, Środowiskowym Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” w Warszawie, Szpitalu Wolskim oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie. Swoją pracę poddaję regularnej i systematycznej superwizji.

Anna Bogdańska

psycholog, psychoterapeuta

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziale dziennym psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w Klinice Hepatologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Zakaźnego w Warszawie (praca z pacjentami zakażonymi HIV), w fundacjach Vital i Zdrowie (praca z pacjentami przewlekle chorującymi psychicznie) oraz w fundacji Nagle Sami (terapia i wsparcie pacjentów w żałobie).

Marta Laskowska-Nowara

psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Agnieszka Chmielewska-Kołodziej

psycholog, psychoterapeuta ericksonowski

Z wykształcenia jestem psychologiem, a od 2005 roku pracuję jako psychoterapeuta. Jestem certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień. Ukończyłam również liczne szkolenia z zakresu psychodietetyki oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Swój warsztat psychologiczny rozwijam w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji w nurcie ericksonowskim.

Marta Żukowska

Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych, oligofrenopedagog

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny dzieci, młodzieży i osób dorosłych, oligofrenopedagog. Ukończyła psychologię ze specjalizacją psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Szkoli się i pracuje w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (4 letnie szkolenie w Centrum CBT-EDU w Warszawie). Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Oligofrenopedagogiki.